You dont have javascript enabled! Please enable it! 9 دلیل برای استفاده از روش برنامه ریزی بولت ژورنال
آموزش بولت ژورنال

9 دلیل برای استفاده از روش برنامه ریزی بولت ژورنال

این روزها خیلی‌ها با این مشکل دست و پنجه نرم میکنن: کارهای زیادی دارن که وقت زیادی برای انجامشون احتیاج دارن و متاسفانه تنبلی میکنن یا اصلا نمیدونن چطور برای انجامشون برنامه ریزی کنن.

امروز میخواهیم درباره روشی صحبت کنم که هم برای خلاق ها و غیر خلاق ها مناسبه و بهش میگن: استفاده از روش برنامه ریزی بولت ژورنال.

روش برنامه ریزی بولت ژورنال اولین بار توسط رایدر کارول برای خودش و اونهایی که نمیتونستن به سادگی روی کارهاشون تمرکز کنن ایجاد شده.

زیبایی این روش به اینه که میتونی از هر نمادی که خواستی برای مشخص کردن انواع کارهایی که داری استفاده کنی. مهمترین مزیت بولت ژورنال مشخص بودن مهمترین کارها در بین سایر کارهاست.

مهم ترین دلایل برای استفاده از روش برنامه ریزی بولت ژورنال

عمل کامل

آزادی عمل کامل

در سیستم بولت ژورنال می تونی هر چیزی رو شخصی سازی کنی: تقویم ها، هفته ها، روزها، یادداشت ها و یا حتی می تونی طراحی خاص خودت رو ایجاد کنی. هیچ قاعده و قانونی برای انجام طراحی ها وجود نداره.

استفاده از منابع متنوع

می تونی از هر دفتری که خواستی به عنوان بولت ژورنال استفاده کنی اما اگه خواستی می تونی به جای استفاده از دفاتر ساده از دفاتر با طراحی آماده هم استفاده و توی وقتت صرفه جویی کنی.

صفحات تاریخ ندارن

معمولا دفترهای یادداشت مثل سررسیدها از ابتدای سال شروع میشن و ما باید از ابتدا ازشون استفاده کنیم وگرنه نصف بیشتر صفحات خالی می مونن.

اما بولت ژورنال از این نظر مشکلی نداره چون می تونی از هر زمانی که خواستی دفترت رو شروع کنی چون صفحات به هیچ تاریخی متصل نیستن.

برای خلاقیت

فضایی برای خلاقیت

این سیستم معمولا توسط آدمایی استفاده میشه که یا دوست دارن یا همین الان هم بلدن که نقاشی بکشن. هر جوری که دوست داشته باشی می تونی دفترت رو طراحی کنی. مثلا می تونی نقاشی بکشی، عکس بچسبونی و یا از چسب های واشی و استیکرها استفاده کنی.

محصولات متنوع زیادی برای تزیین بولت ژورنال توی فروشگاه منُ بولت ژورنالم موجوده که بهت کمک می کنن با استفاده ازشون هم ذهنت رو خالی کنی و هم دفتری زیبا و خلاقانه داشته باشی.

برنامه ریزی و پیگیری اهداف

بولت ژورنال کمکت می کنه که بتونی به اهداف روزانه ات دست پیدا کنی اما با این حال خیلی ها که حوصله ی نوشتن رو ندارن از برنامه های قابل نصب توی تلفناشون استفاده می کنن. استفاده کردن از این برنامه ها مشکلی نداره اما همین عمل نوشتن روی کاغذ و استفاده از روش برنامه ریزی بولت ژورنال باعث میشه که اون هدف بهتر در خاطرت بمونه و حتی حافظه ات رو بهبود ببخشه.

شخصی سازی زیاد

هرچی که فکرش رو بکنی می تونی به دفترت اضافه کنی. هیچ طراحی از قبل انجام شده ای وجود نداره و می تونی طراحی های مخصوص به خودت رو داشته باشی.

اما اگه از طراحی فرد دیگه ای هم خوشت میاد می تونی ازش الهام بگیری و با سلیقه خودت به دفترت اضافه کنی.

ریزی و پیگیری اهداف

برنامه ریزی شخصی و کاری

بولت ژورنال بهت کمک می کنه که قرارهای شخصی و کاریت رو مدیریت کنی. حتی می تونی دو تا دفتر جدا براشون تهیه کنی. برای مثال شاید دوست نداشته باشی که همکارهایت مسایل شخصی ات رو ببینن.

استفاده از روش برنامه ریزی بولت ژورنال حتی باعث میشه که بهتر بتونی پروژه های کاریت یا درسیت رو مدیریت، برنامه ریزی و طبقه‌بندی کنی.

رها سازی

به یاد دوران خوب کودکی می تونی چند دقیقه ای رو با دفترت بگذرونی و تویش نقاشی های زیبا بکشی و ذهنت رو خالی کنی.

محبوبیت فراوان

مهم ترین دلیلی که باید از این سیستم استفاده کنی اینه که بولت ژورنال این روزها بی نهایت محبوب شده و طرفدارهای خیلی زیادی داره. الان در سراسر اینترنت علاقه‌مندها طراحی های خودشون رو به اشتراک میزارن و به هم روش های جدید رو معرفی می کنن.


امیدوارم این پست رو دوست داشته باشی و با دیگران هم از طریق دکمه‌های پایین به اشتراک بزاری! اگه با خوندن این محتوا مطلب جدیدی یاد گرفتی، خیلی خوشحال میشم از طریق این لینک برای نوشتن پست‌های بهتر حمایتم کنی❤️

منُ بولت ژورنالم رو دنبال کن

پینترست تلگرام اینستاگرام نماشا آپارات


منبع: بوجوئینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده آگهی داری!

لطفا برای حمایتمون خاموشش کن