You dont have javascript enabled! Please enable it! 7 دلیل استفاده از دفتر برنامه ریزی کاغذی | منُ بولت ژورنالم
برنامه‌ریزی و هدفگذاری

۷ دلیل استفاده از دفتر برنامه ریزی کاغذی

استفاده از دفتر برنامه ریزی کاغذی این روزها خیلی محبوب‌تر از قبل شده و این محبوبیت هم فقط یک دلیل داره، یه روش ساده و راحت برای برنامه‌ریزی و فعال‌تر بودنه. درسته که در حال حاضر دیگه کمتر کسی با وجود تبلت و تلفن‌های هوشمند سمت دفترهای کاغذی میره و حتی ممکنه شروع کار برایش سخت و دشوار هم باشه اما قراره توی این پست با ۷ دلیل بهت نشون بدم که چرا به جای استفاده از نسخه‌‌های دیجیتال بهتره که از مزایای نسخه کاغذی دفتر برنامه ریزی استفاده کنی، پس به خوندن ادامه بده…

بیشتر از قبل فعال و برنامه ریزی شده عمل می کنی

بیشتر از قبل فعال و برنامه‌ریزی شده عمل میکنی

با یادداشت کردن تمام وظایفی که برای یک روز در نظر گرفتی توی دفتر کاغذی‌ات، هم بهتر میتونی فهرستت رو مدیریت و هم با عمل نوشتن راه حل‌های بیشتر و بهتری برای عملی شدن وظایف پیدا میکنی.

اما مهمترین دلیل برای استفاده از دفتر برنامه ریزی کاغذی به جای تلفن‌ هوشمند اینه که همین که تلفنت رو توی دستت بگیری، به جای نوشتن وظایف سرت گرم اینستاگرام، چت یا تماشای گالریت میشه و اصلا یادت میره برای چی تلفنت رو از اول توی دستت گرفته بودی.

وظایفت رو زودتر تکمیل میکنی

داشتن یه دفتر برنامه‌ریزی بهت کمک میکنه که کارهایت رو سریع‌تر انجام بدی. با داشتن یه دفتر خیلی ساده به لیست وظایفت دسترسی داری و لازم نیست بین نوشته‌های دیگه دنبالشون بگردی. همه چیز خیلی ساده توی یک صفحه از دفترت لیست شدن و بعد از انجامشون میتونی بدون عذاب وجدان هر کار دیگه‌ای که دوست داشتی، مثل بازی کردن با تلفن هوشمندت رو انجام بدی.

میتونی وظایفت رو از مهمترین ها طبقه بندی کنی

میتونی وظایفت رو از مهمترین‌ها طبقه‌بندی کنی

با استفاده از صفحه داده‌های ماهیانه میتونی به راحتی وظایف مهمی که توی این ماه باید انجام بشن رو لیست کنی و بعد وظایف کم اهمیت‌تر و همینطور به ترتیب، به لیستت اضافه کنی بدون اینکه نیاز باشه هر روز بین تمام کارهایت رو بگردی و از همه مهمترها رو پیدا و وقت بیشتری رو تلف کنی.

میتونی استرست رو کم کنی

میتونی استرست رو کم کنی

با استفاده از دفتر برنامه ریزی کاغذی میتونی خیال خودت رو از فراموش کردن کارهای مهمی که داری راحت کنی. اگه همیشه سعی کنی کارهای مهمت رو توی دفترت یادداشت کنی دیگه لازم نیست به خاطر فراموشی استرس بگیری و ندونی باید چکار کنی.

برای مثال می‌تونی زمان خوردن داروها، مدیریت مالی و یا رفتن به یه قرار مهم رو یادداشت کنی و هر روز با دیدنشون انجام اون وظایف مهم رو به خاطر بیاری.

داده های جمع آوری شده رو میبینی و تغییر رو حس می کنی

داده‌های جمع آوری شده رو می‌بینی و تغییر رو حس میکنی

یکی از مهمترین بخش‌های یه دفتر برنامه‌ریزی استفاده از ردگیری‌هاست. این ردگیری‌ها بهت کمک میکنن که خودت رو بیشتر بشناسی و بتونی توی نحوه زندگیت تغییرات مهمی ایجاد کنی.

برای مثال بر اساس داده‌هایی که جمع‌ آوری کردی میتونی ساعت بدنت رو بهتر بشناسی و بر اساس همین اطلاعات برنامه‌های روتین بهتری برای خودت برنامه‌ریزی کنی.

دفتر برنامه ریزی سلامت فیزیکی ات رو بهبود میبخشه

دفتر برنامه‌ریزی سلامت فیزیکی‌ات رو بهبود میبخشه

توی دنیایی که همه چیز دیجیتالی شده بدون اینکه متوجه باشیم، داریم به چشم‌های خودمون با خیره شدن مداوم به صفحات تلفن هوشمند، تبلت، لپ تاپ و غیره آسیب وارد می‌کنیم.

پس استفاده از دفتر برنامه ریزی کاغذی یه لطف خیلی بزرگ در درجه اول به سلامت بینایی خودمونه و باعث میشه تا چشم‌هامون کمی استراحت کنن.

در کنار این مسئله، ردگیری کردن عادت‌های خوب و بدمون هم باعث میشن توی زندگیمون تغییرات بزرگ ایجاد کنیم، مثل ترک سیگار، ورزش کردن منظم و غیره.

استفاده از دفتر برنامه ریزی و بهبود سلامت روان

استفاده از دفتر برنامه ریزی کاغذی و بهبود سلامت روان

زندگی مدرن پر از هیاهو و اضطرابه و لازمه که گاهی ازش فاصله بگیریم. به کمک دفتر بولت ژورنال و برنامه‌ریزی این کار شدنیه. یه گوشه میشینی و با دفترت خلوت میکنی، برنامه‌ میریزی و یا نقاشی میکشی و…

حتی میتونی به کمک همین دفتر روحیه خودت رو ردگیری کنی و ردیاب روحیه درست کنی.

پس استفاده از دفتر برنامه ریزی کاغذی مزایای خیلی بیشتر و حتی جذاب‌تر و سرگرم کننده‌تری نسبت به نسخه‌های دیجیتال خودش داره. پس اگه هنوز دفتر برنامه‌ریزی نداری و دوست داری که یکی داشته باشی همین الان به فروشگاه‌مون سر بزن و بهترینش رو برای خودت انتخاب کن.


امیدوارم این پست رو دوست داشته باشی و با دیگران هم از طریق دکمه‌های پایین به اشتراک بزاری! اگه با خوندن این محتوا مطلب جدیدی یاد گرفتی، خیلی خوشحال میشم از طریق این لینک برای نوشتن پست‌های بهتر حمایتم کنی❤️

منُ بولت ژورنالم رو دنبال کن

پینترست تلگرام اینستاگرام نماشا آپارات


منبع: لوکسافور

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

7 دیدگاه

    1. انگلیسی‌ها برای دستگاه‌های خودشون این دفترها رو درست میکنن.
      من براتون نسخه سبک و فارسی میسازم ایشالا 🙏

  1. هر دو مدل حسن خودشون رو دارن. فقط باید بفهمیم کدوم یکی برای ما کاربرد بیشتری داره. من خودم از گوشی استفاده می کنیم ولی همسرم از دفتر. هر دو هم راضی هستیم.

  2. خوبی گوشی اینه که توی تاریکی هم می تونی به تسکت اضافه و کم کنی مثلا وقتی توی رختخوابی

  3. من همیشه یه دفترچه کوچولو توی جیبم دارم و همه چی رو می نویسم اون تو. حتی آخر ماه هم چارت می کشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده آگهی داری!

لطفا برای حمایتمون خاموشش کن